TAKSOMETRU
PRZENIESIENIE APLIKACJI
NA INNY TELEFON
W przypadku zmiany telefonu na inne urządzenie, możesz przenieść swoją aplikację Zamiast Taksometru.
Zobacz jak to zrobić w kilku krokach.
1.
Na nowym telefonie instalujemy aplikację kasy fiskalnej i logujemy się do niej.
Aplikację można pobrać TUTAJ
2.
Na nowym telefonie pobieramy ze sklepu Google Play aplikację Zamiast Taksometru i logujemy się do niej.
Wchodzimy w profil w aplikacji Zamiast taksometru, wybieramy opcje Kasa i uzupełniamy login i hasło do Kasy fiskalnej (te same co do portalu Mojakasa).
Uruchamiamy aplikację Kasy Fiskalnej w nowym urządzeniu, wchodzimy w opcje Zarządzanie Kasą i wybieramy: Fiskalizacja Kasy. Przechodzimy proces fiskalizacji kasy.
3.
4.
Uruchamiamy aplikację Zamiast Taksometru. Aplikacja rozpozna nową kasę i zaproponuje zakup licencji na działanie nowej kasy. Należy wykupić odpowiednie przedłużenie. Dotychczasowa licencja była na stara kasę, więc przy nowej kasie należy dokonać ponownej opłaty. Ilości wycen pozostają takie jak były.
Wszystko jest gotowe do pracy w nowym telefonie.
5.
W starym telefonie musi być dostępna drukarka bluetooth, aby wydrukować raport rozliczeniowy. Jeżeli takiej drukarki nie posiadamy, zainstalować należy drukarę wirtualną.
Sposób instalacji i konfiguracji pokazany jest na poniższym filmie:
6.
W starym telefonie uruchamiamy aplikację Kasy Wirtualnej.
Wybieramy opcję Zarządzenia Kasą -> Zakończenie Pracy Kasy.
7.
Należy zapewnić dostęp kasy do sieci Internet.
W celu wyrejestrowania kasy potrzebny będzie jej numer unikatowy, można go znaleźć bezpośrednio w aplikacji, w serwisie Elzab Moja Kasa, jak również w ostatniej linii raportu dobowego.
Po wybraniu opcji “Zakończenie pracy kasy” w kroku pierwszym, potwierdzamy chęć wykonania tej operacji, podajemy datę rozliczenia oraz wspomniany wcześniej numer unikatowy.
Krok drugi, to podanie rodzaju raportu oraz jego zakres (najlepiej wybrać rodzaj - łączny oraz zakres - całość).
W trzecim kroku potwierdzamy, że chcemy wydrukować raport rozliczeniowy wiedząc, że kończy on pracę kasy nieodwracalnie.
Krok czwarty to wydruk raportu, po którym dostajemy informację o jego zakończeniu
8.
Zapisujemy pliki zapisane przez kasę w bezpiecznym miejscu. Może to być dysk USB, Google Drive, One Drive, Dropbox, dowolnie, ważne aby wiedzieć gdzie te pliki są zapisane. Są one traktowane przez Urząd Skarbowy tak samo jak kasa fiskalna po odczycie. Podatnik ma obowiązek przechowywać te dane przez okres 5 lat.
9.